Tine-ma minte! Inregistrare

Toate articolele

31.10.2011 | LIGA 1

Bravo, Martinovici!

Imaginile Digi curg cu cinism. Un cretin pătrunde pe terenul de joc cu nonşalanţa unui alergător din parc. Stewarzii îl privesc ca pe un practicant de jogging. Pumnul cretinului pluteşte prin aer şi se înfige în urechea lui Galamaz. Înainte de cădere, stelistul primeşte şi flegma de dispreţ a nemernicului. Un trişor care nici măcar nu a avut decenţa smardoiului de a-l provoca la o luptă dreaptă, de a-i atrage atenţia că-l va lovi.


Lumea celor care aveau altă treabă pe stadion, jucători, arbitri, antrenori, e şocată. Primul care reacţionează e sîrb, la dracu'! Novak Martinovici are prezenţă de spirit. Încearcă să-l oprească aşa cum poate. Îi dă un picior zdravăn din săritură, apoi, ca să-l stăvilească, îl ia la picioare. Vine şi Stanca, mai timid. În timp ce steliştii vor să-l oprească definitiv, ca nu cumva să mai fie vreo victimă, jucătorii Petrolului încearcă să-l protejeze pe agresor. Arbitrul intervine şi-i elimină pe Martinovici şi Stanca.

Răzvane, tu ştii ce spun. De aceea mă adresez doar lui Novak, pentru că el nu e de pe aici. Din această ţară în care noi, oamenii de rînd, plătim cu impozitele noastre forţele de ordine pentru a fi apăraţi. Din ţara asta în care jandarmul se întoarce cu spatele la agresor şi ceartă victima. Din România-n care 40% dintre cei care omoară pe şosele din culpă scapă fără o zi de puşcărie. Din ţara unde n-ai voie să-i bagi mîna în gît hoţului care-ţi intră-n casă de teama proceselor de tip aviatorul Iovan. Din spaţiul în care progenituri de Plăcintă calcă oameni cu maşina şi viaţa curge mai departe. Pentru ce ai făcut aseară, dă-mi voie să te felicit! Să-ţi spun un sincer "Bravo!" pentru că ai înţeles primul că locul în care te afli e o junglă în care cei plătiţi să ne apere ne rîd în nas, iar cei ce ne omoară se pregătesc să devină eroi.

COMENTARII (398)

De ffffis pe 31.10.2011 la 08:19
Martinovici trebuia sa-i striveasca fata pt LASITATEA lui !Individul era inarmat cu o arma alba.Altfel, evident sunt impotriva violentei......dar cand nu te apara nimeni !
De montgomerry pe 31.10.2011 la 08:18
Ma intreb si va intreb,pe ce lume traieste Mitica?Pai daca spune ca respecta legea,normal ar fi ca azi el si comisiile lui sa se puna pe treaba,adica sa urmareasca toate inregistrarile si sa observe cum jucatorii Petrolului,il protejeaza pe ,,erou''.Reactia lui Martinovici si Stanca,e una normala.Ma indoiesc ca cei de la Liga si FRF vor lua masuri impotriva clubului organizator.Daca se vor da ceva sanctiuni la o comisie,va veni alta si le va anula.
De gabi_red pe 31.10.2011 la 08:16
Respect Martinovici! Esti barbat! Te asteptam la Dinamo:)) M-am uitat de 20 de ori la reluari, Tatarusanu e un papagal, o paluga fricoasa...in loc sa-i rupa capul lupului galbejit el il opreste pe Martinovici...si ceilalti stelisti romani au facut pe ei...bravo, sarbule, asta e spiritul!!! Romanii sunt niste lasi...mi-e sila!
De cristichisu pe 31.10.2011 la 08:14
A spus si razvan asa la cald. Trebuia ca stewarzii sa si faca treaba atata tot. Eu le-as da o amenda de sute de milioane si as aplica legea pentru individu ala.
De sikkunt pe 31.10.2011 la 08:06
pai nu e regulamentar si nu as zice neaparat 'Bravo' dar totusi il felicit pt ca i-a acordat o lectie dobitocului. Altcumva n-avea cum sa se termine.. ce,ala sa bata vreo 2-3 stelisti sau eventual toata echipa si apoi sa iasa ca un gladiator invingator de pe arena in aplauze? Sa zica mersi ca nu a fost si el lovit pe la spate..Macar a vazut de unde vine lovitura si a avut sansa sa se protejeze. Martinovici,respect pt ca ai luat partea colegilor tai cu pretul suspendari! Asa prieten si coleg sa tot ai :)
De cartofu1 pe 31.10.2011 la 08:06
Nu zic nimic de Martinovici. Bine rau nu stiu era momentul dar zic de domnul Voachin ceea ce faceti cu acest articol nu se numeste instrigare la violenta? Ce martinovici isi face singur dreptate? Si lansez inca o intrebare DE CE NU E MM LA PUSCARIE DUPA CE A COBORAT DE LA OFICIALA SPECIAL SA BAT UN SUPORTER? DACA AVEA UN CUTIT? DAR II PROVOCA TRAUMATISME? LEGEA MNU SE APLICA PT TOTI?
De domodo pe 31.10.2011 la 08:02
chiar daca nu sunt un "fan vochin"trebuie sa recunosc ca acest articol face in citeva cuvinte RADIOGRAFIA SOCIETATII ROMANESTI!!!nu pot decit sa spun un BRAVO VOCHIN DAR...MAI ALES "MII"DE BRAVO LUI MARTINOVICI!!!si tare as dori ca un mitica(devenit de aseara "mititel")dragomir sa NE EXPLICE CE TREBUIAU SA FACA JUCATORII STELEI?sa stea sa-i bata un nemernic(si inarmat cu "box")sau sa scape si sa fie eliminati!!!ce zici :"PENTRU CINE BAT CLOPOTELE MITICA"!!!!
De chelu006 pe 31.10.2011 la 07:58
Bravo Andrei! Hai sa ne facem dreptate cu toti. Bravo drogatule si bravo Martinovici,doar amandoi v-ati facut dreptate. Fiecare cu dreptatea lui pana la urma, ca e democratie sau.. anarhie. Parea mea e ca rudele mortilor din cazul Huidu ar trebuie sa puna mana pe sabie, cutit si plicul cu Antrax.I-a dat un pumn Galamaz? La puscarie cu el si sa fie vizitat in fiecare zi de toata echipa de junioride la Steaua cu Becali in frunte iar fiecare sa-i dea cate 10 suturi in figura iar Gigi 30, ca e sef. Asa, sigur nu vom mai avea violenta pe stadioane care incepe, din pacate, exact din teren dar este cunatificata exponential de presa. Bravo! De 3 ori bravo!
De adriani73 pe 31.10.2011 la 07:47
RESPECT MARTINOVICI
De septi_miu pe 31.10.2011 la 07:47
Bravo, Andrei! Bravo, Martinovici!
De boris21 pe 31.10.2011 la 07:38
mai fratilor ,nu afost regulamentar ce a facut Martinovici ,dar va jur ca de eram in locul lui il calcam pe cap pe derbedeul ala BRAVO MARTINOVICI
De marcelsindilaru pe 31.10.2011 la 07:22
Andrei, Este pentru prima dată când văd un jurnalist care-şi exprimă punctul de vedere, în ton cu evidenţa exprimată de realitatea însăşi, fără să mai apeleze la nuanţe pur demagogice(...). Aşadar, un "BRAVO" şi pentru tine! PS: este pentru prima dată când îţi scriu, şi profit de ocazie pentru a-ţi reaminti că nu trebuie să neglijezi articolele despre tactică, pentru că ai ştiinţa jocului şi trebuie perpetuată! Toate bune!
De mos_califar pe 31.10.2011 la 06:50
cinste lui, sangele de sarb nu se dezminte
De lucidagol pe 31.10.2011 la 06:49
in mai toate ai dreptate. DA PAPAGAGALULE, JANDARMII NU AU VOIE SA STEA INAUNTRU ARENEI. IA INTERESEAZA TE SI VEZI CATI JANDARMI AU VAZUT CUM SAREA ALA GARDU? AICI ESTI PREA PROST.
De mirelflorin78 pe 31.10.2011 la 06:00
bun articolul vochin,bravo martinovici.Multi deontologi pe aici ce dau cu legea cu ce este corect,ce lege este in romania in zilele noastre?In romania trebuie sa-ti faci singur legea.Daca traiam in germania poate se proceda cum scriu deontologii[sa lasam legea si oamenii legi sa-si faca treaba,sa lasam justitia sa-si urmeze cursul,care oameni ai legi care justitie?] pe acest site dar traim in romania.
De aveon pe 31.10.2011 la 05:39
pt toti cei care il acuzati pe martinovic: se observa usor ca nu ati fost pe niciun teren/parchet la un meci oficial,intr-un oras cu o tribuna mai mult decat ostila.eu am fost,si nu e placut.si credeti-ma,cand un nenorocit iti pune la pamant(in fata sau miseleste,vezi cazul de fata) un coleg,un frate,un om care munceste cot la cot cu tine,si se indreapta spre tine,va spun eu ca nu iti vine in cap nicio lege,niciun regulament,ci doar felul in care poti sa dai cat mai repede cu el de pamant,si sa faci in asa fel incat sa ramana acolo.puteti sa spuneti orice,oricat,ca nu ma impresioneaza textele de genul " cum dom'le sa dai in el,cum sa sari la bataie,ca sportiv esti exemplu,te urmaresc o groaza de oameni".cand va veti lovi de astfel de situatii,sa-mi spuneti dupa cum ati reactionat.dar va dau eu variantele: sau procedati ca jucatorul stelei,si apucati sa povestiti 100%,sau faceti in felul vostru,si procentele scad drastic...nu sunt artizanul violentei,nu instig la violenta,dar afirm,si sustin cu tarie ca LA VIOLENTA SE RASPUNDE CU VIOLENTA!
De robinvanpersie pe 31.10.2011 la 05:20
Sa aveti o saptamana usoara, fratilor! Viata merge inainte si noi, in sir indian, dupa ea. Unii mai in fuga, altii la pas! Numai bine!
De robinvanpersie pe 31.10.2011 la 05:18
Pe de alta parte, d-nilor gazetari, si ma adresez in special celui care a scris acest articol, o parere de genul asta exprimata public nu va face altceva decat sa incite la si mai multa violenta. Parerea mea personala nu face doi bani, dar pentru ca suntem liberi sa ne-o exprimam, mi-am exprimat-o si eu mai jos. In schimb, o astfel de concluzie exprimata de un jurnalist va cantari total diferit in ochii opiniei publice. Si ca sa trag si eu o concluzie referitoare la presa de sport din Romania, care nu este altceva decat o gluma proasta la adresa meseriei de jurnalist (o simpla analiza a subiectelor zilnice publicate poate veni in sprijinul afirmatiei mele - serialele Becali, Lucescu, Borcea, Porumboiu, ..., unde si cum se imbata jucatorii, cine cu cine se culca si pe unde, de ce si pentru ce s-a dat un 11m, etc ...), am de spus atata: odata cu moartea lui Fanus Neagu, a murit si jurnalismul sportiv romanesc. Definitiv si irevocabil!
De robinvanpersie pe 31.10.2011 la 05:03
M-am uitat azi la meci si nu mi-a venit sa cred ce vad. Un nenorocit intra pe un teren de fotbal la vanatoare. Si cei care trebuie sa aiba grija ca acest lucru sa nu se intample se uita (poate chiar cu admiratie), fara sa faca nimic. NU sunt adeptul violentei, si cred cu tarie ca legile sunt facute sa fie respectate si aplicate, dar daca eram pe teren, sa zicem in locul celui pe care il critica jumatate din voi azi (sarbul Martinovic), il calcam pe gunoiul ala in picioare. Nu e corect sa gandesc asa, dar in situatii critice se iau masuri critice, iar cand nu exista nimeni si nimic care sa poata stapani astfel de situatii, iti iei inima in dinti si faci ce trebuie facut. Sunt in Londra de ceva timp, si dupa 2 ani de asteptare, am reusit in sfarsit sa primesc mult-doritul abonament pe Emirates. Alb-rosu acasa, alb-rosu si aici. Insa ce vad pe stadionul lui Arsenal si in afara lui este alta lume, oameni buni. Cati ani oare o sa ne trebuiasca noua sa ajungem la un asa nivel? Si, ca sa inchei, Novak Martinovic, ai toata sustinerea mea. RESPECT!
De ucluj2011 pe 31.10.2011 la 04:26
Vochine , cu tot respectul , AI LUAT-O RAZNA. De aia exista LEGI. Ca sa nu ne facem dreptate singuri , ori altfel ajungem ca in vestul salbatic , sau ca in Evul Mediu. Ah , ca legea nu este aplicata cum trebuie , asta este altceva , dar asta inseamna ca avem o problema CU LEGEA , nu cu agresatii si nici macar cu agresorii. martinovici este LA FEL DE VINOVAT ca si acel tembel care a intrat pe gazon , de aceea trebuie pedepsit SI agresorul SI Martinovici. Si... DA: aviatorul lui peshte (Iovan) , ar fi primit ani grei de puscarie in oricare tzara civilizata , INCLUSIV America. Dle. Vochin , mai bine te abtineai. Democratia vine CU BUNE SI CU RELE. iar noi (VOI) ar trebui sa invatzatzi si sa ACCEPTATZI asta... sau hai sa "ne facem" iar comunisti si sa pedepsim drastic orice misca in front... ca asa o sa avem "ordine si disciplina". Bai fretilor , mai ginditi inainte de a scrie (sau spune) ceva.
De limitless_3rd pe 31.10.2011 la 04:21
Pentru cine considera ca ala merita "bietul om" o mangaiere si invitatie sa paraseasca pe carpeta rosie terenul, ii doresc sa il intalneasca pe strada de la spate cu un NVeu si sa trezeasca mai tarziu rupt in floricica.
De limitless_3rd pe 31.10.2011 la 04:16
Oricum... Situatia e mai simpla. Meciul va fi anulat si castigat la masa verde de Steaua. Asta inseamna ca toate golurile si cartonasele vor fi anulate.
De andy_1950 pe 31.10.2011 la 04:14
Voi presa, incitati la violenta.! Tu, vochina inciti la violenta. Conform logicii tale strambe, atunci cand un ziarist incearca sa murdareasca imaginea unui club curat, suporterii acestuia trebuie sa-l disciplineze. Ti-ar placea ?
De limitless_3rd pe 31.10.2011 la 04:12
Cum pot unii sa asemene acest incident cu acela provocat de Cantona? Acel suporter poate a injurat dar era la locul destinat lui si nu a provocat violenta. Martinovici a actionat in deplina aparare. El nu este un agent de paza profesionist. Daca agentii de paza au esuat, Martinovici a fost nevoit sa se apere, atacand. Nu suntem experti in arte martiale sa asteptam sa fim atacati si imobiliza. Pericolul era eminent si trebuia starpit! RESPECT Martinovici! Romania e dezbinata si este normal pt tine sa fii naucit de ce se intampla!
De manty pe 31.10.2011 la 04:08
@franco 83:ia spune tu,dar de lovit miseleste,asa pe la spate,se poate?Vad ca ai devenit avocatul unui las,unui netrebnic,care merita cativa ani buni de inchisoare...
De naniflorin pe 31.10.2011 la 03:58
BD GEORGE, Cantona a lovit un suporter aflat in tribuna, Martinovici a lovit un suporter , sa-i zicem , intrat pe terenul de joc. Probabil alt "fost jucator" de fotbal, frustrat de faptul ca nu a ajuns fotbalist, si dorind sa vada cum e "in iarba" ce a zis...hai sa vad cum e...Un ratat, un nimic...asa ca nu cred ca se poate compara.
De naniflorin pe 31.10.2011 la 03:54
Pt FRANCO03> Esti prost. Nu se loveste un om cazut la pamant???Ba da, se loveste, si inca bine, pentru a-l opri sa faca o crima, il lovesti.Copiii din tribuna sa invete de la Martinovici sa-si apere coechipierii in fotbal, prieteniii in viata de zi cu zi si familia intotdeauna. Martinovici u va rspunde penal in nicio tara, nici in Romania, iar daca il omora in legitima aparare facea tuturor un bine. Dar daca ala il omora pe Galamaz, copiii din tribuna de la cine aveau de invatat????? Din pacate in Romania fotbalul e ai mult decat un sport. RUSINE PLOIESTI!!!!!!! BRAVO MARTINOVICI!!!!!!!! Criminali i, sau posibilii criminali trebuie tratati mai rau, nu asa.
De bdgeorge pe 31.10.2011 la 03:43
Andrei esti zdravan sau ai luat-o si tu razna??? Cantona a stat o gramada pe tusa tot pt ca ia administrat "un picior din saritura"unui suporter advers..Martinovici e un dobitoc nu un erou..
De pika17 pe 31.10.2011 la 03:35
Asta o aseapta pe stoaia si dinamuia pe toate stadioanele din romania. Sa terminam odata cu comunistii.
De fotbalfan pe 31.10.2011 la 03:33
simt ca e mana CFR-ului la mijloc.....
De yo_yo pe 31.10.2011 la 03:21
asta a fost sansa lui martinovic. altfel era zburat de la echipa in iarna asta. acum jiji il va tine pe viata la steaua. sa ia 1/3 din suspendarea lui cantona. 3 luni i-ar sta bine pe tusa. iar cel ce l-a lovit pe galamaz 3 ani de inchisoare.
De franco83 pe 31.10.2011 la 03:14
Am vazut ca se publica totul despre imbecilul ala.Adresa nume etc.Dar daca omul are copii,mama,frati care poate nu au nimic cu fotbalul.Se duc baietii buni de la Steaua si le aplica o corectie.Oameni buni ati inebunit.Dupa mintea voastra ati trimite minerii la ala acasa.Ma bucur ca nu traiesc in Romania.Trimite-l pe Martinovici si pe la Huidu!.......Sunteti ZERO.
De paulgreb pe 31.10.2011 la 03:07
Andrei, cred ca ai scris articolul asta prea "la cald". Putem intelege reactia nervoasa al lui Martinovici, dar daca stai sa te gandesti bine, la rece nu ai cum sa fii de acord cu ea. Ceea ce spui tu este ca el a fost singurul care a avut o reactie fireasca, adaptata acestei societati date peste cap in care traim. Dar, daca asta era reactia fireasca, atunci inseamna ca normal era ca toti cei sase-sapte stelisti care l-au inconjurat pe agresor sa-l ia la picioare. Vrei sa spui ca era firesc un linsaj cu public? Si eu cred ca nemernicul ala merita niste ani de inchisoare, dar pana la a fi calcat in picioare e cale lunga ...
De dilibau1984 pe 31.10.2011 la 03:03
Conform ROAF : Punctul3: “Participarea la o încăierare se sancţionează cu suspendare de la 6 la 8 jocuri în cazul jucătorilor” Punctul 4: “Orice persoană care a încercat să prevină incidentele, să-i apere pe alţii sau să-i despartă pe cei implicaţi în încăierare NU VA FI SANCŢIONATĂ”.
De franco83 pe 31.10.2011 la 03:02
Rusine Andrei.Nu se loveste un om cazut la pamant.Copii din tribuna de la cina sa invete? de la imbecilul ala sau de la Martinovici?...sau poate de la tine.Este Romania si asta e presa.In oricare alta tara civilizata Martinovici ar rapunde si penal.Dar daca il omora pe ala?.Voiam sa vad daca mai scriai Bravo Martinovici.Rusine Andrei.
De cinva pe 31.10.2011 la 03:01
@sorin1989: Sincer, nu stiu. Dar sigur, as incerca sa-l imobilizez pe atacatorul deja dus la pamant, decat sa incerc sa-l omor. Sau daca mi-as pierde luciditatea si as ajunge ca Stanca si Martinovici, ulterior m-as simti rau. Foarte rau. Si nu mi-ar placea sa ma idolizeze cineva pentru brutalitatea pe care am comis-o. Cum am zis, incerc sa traiesc dupa alte principii. Si nu zic ca cei doi fotbalisti t4rebuie condamnati. Nu, trebuiesc achitati datorita circumstantelor - dar organele ar trebui sa se autosesizeze si in cazul lor. Cu toate ca s-a intamplat pe un teren de fotbal, cu toate ca ei erau in meci, dar acest teren de fotbal este intr-o tara cu ceva legi si ceea ce s-a intamplat (inclusiv "revansa" lor) este inadmisibil intr-un stat de drept. Sa nu mai zic ca din aceasta perspectiva articolul scris la cald poate fi considerat o instigare la violenta.
De derek5 pe 31.10.2011 la 02:55
pana la urma este un meci de fotbal, nu trebuie sa se intample asa ceva la nici o echipa, indiferent de echipa cea mai buna sa castige ,iar cei care fac gesturi deastea sa plateasca!poate ca baiatul ala munceste din greu sa isi intretina familia, la fel cum fac si altii de la rapid de la dinamo .de ce sa se intample asta ?traim cumva in epoca de piatra?
De filiprn pe 31.10.2011 la 02:49
Domnule Vochin, Gresiti. Ca ziarist nu puteti aprecia un act de violenta - vezi gesturile lui Martinovici si Stanca. Voi inceta sa va citesc cu toate ca sunteti de departe cel mai priceput la analize strict referitoare la joc.
De richie_wanderer pe 31.10.2011 la 02:41
"De chris0176 pe 31.10.2011 la 02:26 un mesaj scurt pt.richie wanderer..dc Dinamo are fani k tine...i-mi pare rau pt echipa esti un distrus...dc Steaua nu ar exista in campionatul nostru ar fi k atunci cind ne uitam la un film alb-negru in 2011.." poti sa-mi traduci in limba romana ce-ai vrut sa spui?stiu ca voi , stelistii,nu prea mergeti pe la scoala, dar ,totusi..
De stefan2005 pe 31.10.2011 la 02:37
am zis de mult timp k esti cam scurt in ceea ce privete inteligenta.lasama sa te intreb ocateva intrebari.2 rele fac 1 bine?a fost de datoria jucatorilor sa faca dreptate ?au fost intro jungla si nu erau forte de ordine in jurul lor sa rezolve cee ce trebuia sa rezolve?este chiar asa de barbateste sa se puna 30 40 de oameni inpoptriva unui om?imi pare rau k unul k tine care are datoria sa faca lumina trage o multime in intuneric,pentru k numai prin media in masa am putea sa ridicam constiinta si nmivelu de civilizatie
De chris0176 pe 31.10.2011 la 02:36
respect Marinovici,e nevoie de un särb sa opreasca un animal....oare ce cartonas primea acest särb dc doamne-fereste avea un cutit acel huligan in mana si lovea cu el?????????????
De draki pe 31.10.2011 la 02:32
Eu cred ca majoritatea care il acuzati pe martinovici sunteti bolnavi mintal, il vad pe Dragomir sub mafiotul fotbalului romanesc si groparul numarul doi cand spune ca a procedat corect, il vad pe Craciunescu cum apara toti arbitri si le cauta scuze meci de meci cand ei fac ferfelita tot, toata lumea cu cap intreaba CE TREBUIA SA FACA MARTINOVICI sau orice alt jucator de pe acel teren in momentul in care unu care cu 5 secunde inainte ii daduse un pumn cu un pumnal in mana lui Galamaz ? ce trebuia sa faca atat vreau sa stiu sa stea sa-i dea si lui una ? sper sa intre la puscarie Dragomir si Sandu si toti cei care au fost marionetele lor si daca nu se potoleste si Craciunescu, niste hoti, niste securisti niste mizerabili, moarte dragomir si sandu.
De chris0176 pe 31.10.2011 la 02:26
un mesaj scurt pt.richie wanderer..dc Dinamo are fani k tine...i-mi pare rau pt echipa esti un distrus...dc Steaua nu ar exista in campionatul nostru ar fi k atunci cind ne uitam la un film alb-negru in 2011...
De ronaldica pe 31.10.2011 la 02:25
Se stie ca domnul Vochin este un stelist adevarat si probabil acest articol la scris la cald, insa acest lucru nu ii stirbeste profesinalismul de care da dovada zilnic si nici nu e un comentariu in apararea lui. De fiecare si-a spus cuvantul cu obiectivitate iar pentru asta o sa il respect mereu. In inchiere vreau sa zic numai atat. RESPECT Martinovici, rusine "GALERIEI PLOIESTIULUI", ROMANIA Trezeste-te. O seara buna! PS: Sanatate multa Gala si Tata.
De soulikah pe 31.10.2011 la 02:25
Bravo martinovic, bravo Stanca... voi cei care comentati aici si ziceti ca e nromal sa primeasca ei vreo suspendare sunteti niste idioti si niste frustrati... imi pare foarte rau ca nu lau lasat pe martinovic sal spitalizeze pe boul ala sa-i sparga capul sa-l lase leguma si in plm... toti tiganii din prahova, rusinea tarii. Pt ce s-a intamplat petrolul ar trebui sa ia 5 puncte de penalizare nu amenzi... e penibil daca ai ajuns ca jucator sa fii speriat sa intri p teren.
De sergiu47 pe 31.10.2011 la 02:23
Firma de bodiguarzi nu a facut nimic contra derbedeului si atunci Martinovici l-a rezolvat imediat aparandu-si colegii. Astept ca FRF si LPF sa-l sanctioneze iar justitia romana sa-l aresteze la plangerea agresorului. Ma bucur ca sute de mii de romani au fost obligati sa vada ca ei ataca numai las, pe la spate, iar cand din 11 oameni e nevoie de un barbat, acela e un sarb care-si zdrobeste adversarul privindu-l in fata. Onoare slavilor !
De bubudinamovistul pe 31.10.2011 la 02:21
Foarte frumos scris, mai animalule!
De cristisimion pe 31.10.2011 la 02:21
@ domnu Vochin: cat de prost sa fii sa lauzi un om care bate alt om????? indiferent ce-a facut el....chiar daca nu avem incredere in autoritati, ar trebui sa avem macar un pic de incredere in evolutie pt ca cu articole de astea nu faceti decat sa incurajati oamenii sa creada ca violenta, razbunarea si alte porniri animalice sunt bune si ar trebui practicare pe scara larga..
De flo_ax pe 31.10.2011 la 02:16
fratilor, eu am vazut ca huliganul (dupa ce l-a lovit pe Galamaz) s-a indreptat agresiv spre jucatorii Stelei? Omul s-a aparat DOAR, chit ca apoi din inertie i-am mai carat cateva. Stanca, da, ROSU. Dar Martinovici a fost agresat la randul lui. Si situatia nu e una normala, e de razboi. E speciala si o interpretare dedicata e necesara. A fost violenta si, practic, legile sportive nu se mai aplica. Daca fugea dupa el cu cutitul, lua galben ca a iesit de pe teren?
De cristisimion pe 31.10.2011 la 02:14
cand martinovici a lovit un suporter, l-a lovit pt ca e un berbec in turma de mioare a lu jiji, un fotbalist, e un fotbalist nu un justitiar, asa ca o sa urmaresc pana la capat sa vad cu o sa fie masurile penale impotriva celor doi, daca vor fii....