Tine-ma minte! Inregistrare

Toate articolele

31.10.2011 | LIGA 1

Bravo, Martinovici!

Imaginile Digi curg cu cinism. Un cretin pătrunde pe terenul de joc cu nonşalanţa unui alergător din parc. Stewarzii îl privesc ca pe un practicant de jogging. Pumnul cretinului pluteşte prin aer şi se înfige în urechea lui Galamaz. Înainte de cădere, stelistul primeşte şi flegma de dispreţ a nemernicului. Un trişor care nici măcar nu a avut decenţa smardoiului de a-l provoca la o luptă dreaptă, de a-i atrage atenţia că-l va lovi.


Lumea celor care aveau altă treabă pe stadion, jucători, arbitri, antrenori, e şocată. Primul care reacţionează e sîrb, la dracu'! Novak Martinovici are prezenţă de spirit. Încearcă să-l oprească aşa cum poate. Îi dă un picior zdravăn din săritură, apoi, ca să-l stăvilească, îl ia la picioare. Vine şi Stanca, mai timid. În timp ce steliştii vor să-l oprească definitiv, ca nu cumva să mai fie vreo victimă, jucătorii Petrolului încearcă să-l protejeze pe agresor. Arbitrul intervine şi-i elimină pe Martinovici şi Stanca.

Răzvane, tu ştii ce spun. De aceea mă adresez doar lui Novak, pentru că el nu e de pe aici. Din această ţară în care noi, oamenii de rînd, plătim cu impozitele noastre forţele de ordine pentru a fi apăraţi. Din ţara asta în care jandarmul se întoarce cu spatele la agresor şi ceartă victima. Din România-n care 40% dintre cei care omoară pe şosele din culpă scapă fără o zi de puşcărie. Din ţara unde n-ai voie să-i bagi mîna în gît hoţului care-ţi intră-n casă de teama proceselor de tip aviatorul Iovan. Din spaţiul în care progenituri de Plăcintă calcă oameni cu maşina şi viaţa curge mai departe. Pentru ce ai făcut aseară, dă-mi voie să te felicit! Să-ţi spun un sincer "Bravo!" pentru că ai înţeles primul că locul în care te afli e o junglă în care cei plătiţi să ne apere ne rîd în nas, iar cei ce ne omoară se pregătesc să devină eroi.

COMENTARII (398)

De costellino pe 31.10.2011 la 17:15
dante82 , as vrea sa te pui in locul lui Galamaz , sau a lui Martinovici , si nu mie , TIE sa iti spui daca ai fi avut alta reactie ........Chestia ca ori esti pro Petrolul , ori anti Steaua , nu se pune ......Incearca ..........
De neutrul01 pe 31.10.2011 la 17:12
@dante82---daca ai plecat din tara...nu inseamna ca nu mai esti roman...si sa vorbesti ca un strain...daca nu esti roman...de ce mai citesti ce se scrie aici? :)
De oldlion pe 31.10.2011 la 17:11
Eu îl acuz pe Martinovici pentru faptul ca l-a lovit pe huligan în clipa cînd era cazut la pamînt, împreuna cu fetita aia de Stanca care a venit "mai timid" sa se dea si el erou. Chiar daca era beat sau drogat omul era cazut la pamînt, trebuia imobilizat nu lovit cu picioarele ca si pe un cîine. Dar eu îl acuz cel mai mult pe acest pseudoziarist care însusi prin titlul articolului instigheaza defapt la violenta. De aceea nu ma mira comentariile unora pe aici care vor sa-i faca eroi pe cei care au sarit în HAITA (ce curajosi) sa bata UN singur om. Daca asi fi seful tau Vochine, de mîine ti-ai scrie articolele pe hîrtia igienica a ciobanului. (bineînteles dupa ce o foloseste)
De szi pe 31.10.2011 la 17:11
Vochine, citesti statistici, dar nu te pricepi la fotbal! La fair play, inventat in tara unde a fost inventat si fotbalul, chiar nu te pricepi deloc! De fapt in clipa in care te-ai cuplat cu Craciunescu, care in afara de faptul ca este ranchiunos (putin spus!), nu va face absolut nimic in fruntea CCA-ului, n-are cum...si stii din cauza cui? A vostra, jurnalisti de doi bani! Penibil :(
De neutrul01 pe 31.10.2011 la 17:07
sa va intreb ceva: de ce il numit pe salbaticul ala "suporter", "nefericit"? nu pot sa spun ca aprob ce a facut Martinovici, dar nu pot nici sa dezaprob. Retardatii aia ce merg la stadion cu un singur gand(sa faca scandal, pt ca sunt niste frustrati ce nu au reusit nimic altceva in viata), probabil ar trebuii pedepsiti exemplar(de exemplu inchisi cate 10 ani la inchisoare, sau alte pedepse mai aspre de exemplu...eutanasiati...sunt prea aspru? , dar genul asta de oameni nu sunt "asprii" cand ne dau in cap?). dar la noi ce se intampla? "daca va fi gasit vinovat" va primii o amenda...si apoi va fi liber sa mearga din nou pe stadion.
De dante82 pe 31.10.2011 la 17:00
In ce hal ati ajuns in tara aia, inimaginabil! Sa citesti cum ziaristii il lauda pe un asa zis sportiv care a batut cu picioarele pe cineva, nu departe de a fi incadrat la tentativa de omor! Sunteti mai rau decat maimutele, deja degenerati in brute in Romanistan. Martinovic si Stanca trebuie pedepsiti drastic (asa ar fi intr-o tara normala). Cautati vinovatii in firmele de paza, care nu-si fac datoria intr-o tara in care nimeni nu isi face datoria si toti sunt pusi pe furat si mistocareala, de la presedintele gaozar pana la ultimul drogat. Invatati-va cu civilizatia, altfel o sa va dam reject din Europa ca la niste animale periculoase ce sunteti acum.
De daladan pe 31.10.2011 la 16:55
din cauza unor cretini ca 1one este tara asta cum este ...... pai bai handicapatule,normal ca bravo,daca eram in locul lui martinovic la fel faceam. dar tu tii cu dinamo si ai kkt in loc de creier. eu tin cu rapid,dar sunt om ,nu ca tine,un boschetar avortat
De sid_the_kid pe 31.10.2011 la 16:54
pana incerci tu sa-l imobilizezi te poate omori! singura cale e sa-l lovesti, oricum nu te mai gandesti cand viata iti este pusa in pericol, doar reactionezi
De sid_the_kid pe 31.10.2011 la 16:51
Srbija Srbija! Respect Martinovici, si-a aparat colegii asa cum ar face orice om cu coloana vertebrala! ce a facut trebuie apreciat , nu condamnat! cei care spun ca agresorul trebuia imobilizat nu stiu ce vorbesc....daca ar fi avut un cutit si ar fi dat cu el miseleste? ganditi-va!!!
De gordium2007 pe 31.10.2011 la 16:49
vochine, faptul ca esti un simpatizant fatis al stelei este deja de notorietate, ne-au convins zecile tale interventii lingusitoare prin care ridicai in slavi o echipa modesta de mijlocul clasamentului. pe langa lipsa ta crasa de echidistanta si de impartialitate, mai grav este faptul ca faci apologia infractiunii, ridici in slavi un gest golanesc, ce ar fi trebuit aspru condamnat. ca un scelerat intra pe stadion si isi face de cap in vazul unei tari este reprobabil, sunt ferm convins ca individul respectiv va suporta rigorile legii. ceea ce este inzecit mai abominabil este faptul ca tu aplauzi un gest incalificabil si anume modul in care martinovici "si-a facut dreptate singur". cum ramane cu sportivii care trebuie sa fie exemple de conduita morala (macar) pe teren, daca in afara lui nu se pot abtine de la scandaluri? cum ramane cu institutiile abilitate ale statului, cele care au atributii sa pedepseasca faptele de natura penala? ce diferenta este intre gestul unui nebun si comportamentul animalic a lui marinovici, atat din punct de vedere penal (ambele sunt infractiuni de lovire si alte violente) cat si din cel al justificarii actiunilor sale? sa intelegem ca esti adeptul modelului de justitie tipic vestului salbatic, cand fiecare isi face dreptate cu pumnul si picioarele, in detrimentul legilor tarii si institutiilor sale abilitate sa pedepseasca faptele de natura penala?????
De 1one pe 31.10.2011 la 16:42
ce curaj iesit din comun a aratat maritinovic =)))) a fost doar cu 10% mai putin parsiv decat drogatu ala, ii dadea picioare cand era la pamant. mare barbat, el si 11 jucatori ai stelei erau inspaimantati de ala =)))) de-aia a facut gestu ala. uraaa lasii ros-albastri
De cby23 pe 31.10.2011 la 16:38
Andrei vreau sa iti spun ca apreciez articolele scrise de tine si comentariile pe care le faci. am o mica obictie legata de acest articol, expresia ”jandarmul se întoarce cu spatele la agresor şi ceartă victima”, sunt sigur ca ai folosit-o metaforic aici dar problema este ca f. multi dintre voi cei care sunteti formatori de opinie,impreuna cu alti oameni importanti din fotbal,infrunte cu m.dragomir,folositi denumirea de jandarm asa la intamplare, asociindu-i pe jandarmi cu orice forta de ordine prezenta la stadion (agenti de paza,stewarzi,politisti,politi sti comunitari). in legislatia actuala,voi ar trebui sa stiti f. bine acest lucru,jandarmii nu mai au voie in stadion pt ca ei reprezinta forta de represiune(de restabilire a ordinii),desi prin statut jandarmeria se ocupa cu MENTINEREA SI RESTABILIREA ORDINII SI LINISTII PUBLICE. noi i-am scos din stadion si cand sunt probleme dam vina pe ei, NU ESTE CORECT, ei nu pot patrunde in stadion sa restabilesaca ordinea imediat dupa producerea unui incident, pt ca decizia nu le apartine. HAI SA FACEM UN DEMERS CA JANDARMII SA STEA DIN NOU IN STADION SI O SA AVEM MULT MAI MULTA LINISTE PE STADIOANELE CU PROBLEME, SAU MACAR SA FIE IN STADION LA MECIURILE CU GRAD MARE DE RISC. IDEEA E CA ORICUM JANDARMII SUNT LA STADION DAR STAU AFARA, HAI SA-I FOLOSIM. E SPRE BINELE TUTUROR. SPER SA CITESTI CE TI-AM SCRIS. SALUT !
De 1one pe 31.10.2011 la 16:37
ce lacrimeaza oile la articolul parsiv de las a lui vochin. lasii au orgasm cand vine unu de-al lor si ii mangaie pe cap. se duce maritnovicu la dracu, bat la pariu ca sezonu asta nu mai vede gazon in fata ochilor, nu ca ar fi o pierdere mare, e bas baiatu. fotbailst0, om-2
De vladexim pe 31.10.2011 la 16:33
Nu pot intelege limita unora care nu fac diferenta intre un regulament de sport si legea penala, care restrang aceste fapte grave la un simplu regulament, cand este vorba de un raspuns promt la acte de agresiune (exista un act realizat, iar altul este in curs de executare), in scop de aparare si pentru a neutraliza atacatorul. Este trist ca arbitrul tremura in fata regumentului si nu poate constientiza situatia grava, care aduce atingeri integritatii corporale si poate pune in pericol chiar si viata. Mai grav observ si comentarii la rece in mass media, care sustin ca jucatorii au gresit cand au luat atitudine. Se pare ca trebuie sa ne lasam omorati pentru a trezii pe cineva la realitate. Oricum, la asa reactii din partea unora, la asa pedepse blande aplicate infractorilor (in general) si a celor care ar trebuii sa previna starea infractionala, nu voi fi surprins sa mai avem parte de aceleasi incidente si in viitor.
De 1one pe 31.10.2011 la 16:32
toata viata ai fost oaie cu perciuni...da nu mi-am inchipuit ca esti atat de servitor incat sa aplauzi huliganismul din teren. daca facea un jucator de la dinamo ce a facut maimuta de martinovici spumegai pe aci si cereai suspendari. stiu ca mori ca echipa ta favorita se duce spre locul ei de drept...la retrogradare.
De 1one pe 31.10.2011 la 16:31
cum dracu sa zici bravo la violenta. puchineee, in anglia erai calcat in picioare de colegii de breasla pentru debitarea unei asemenea tampenii. martinovicu trebuie exclus din fotbal
De danny1252 pe 31.10.2011 la 16:30
Frati români. Nu sunt nici pro nici contra fata de gestul lui Novak Martinovici, desi trebuie sa recunosc ca vazând imaginile am simtit un sentiment de dreptate când sârbul l-a culcat la pamânt pe handicapatul care a intrat in teren. Vreau însa sa va întreb altceva...de ce in Anglia, patria huliganilor, nu exista garduri pe stadioanele de fotbal????? PACAT, mare pacat ptr. acest eveniment caci se adauga la ceea ce a mai ramas din imaginea fotbalului românesc.
De 1one pe 31.10.2011 la 16:30
vochin e mai retardat decat drogatu ala si cretinu de maritnovici la un loc.
De adi_dinamo1 pe 31.10.2011 la 16:23
pt domnul vochin.esti platit cumva de steaua?la meciul rapid-steaua ai avut o cu totul alta reactie.daca tu ca ziarist incurajezi golania lui martinovici inseamna ca nu prea ai ce cauta in bransa.
De bogdanepureanu pe 31.10.2011 la 16:18
@alb_pur: Am fost intr-o situatie asemnatoare, nu o data, ci chiar de mai multe ori. Nu am lovit (inapoi), pur si simplu l-am imobilizat, am sunat la 112 si l-am tinut imobilizat pana cand a venit politia. Se poate si asa. Suntem oameni, nu animale. Putem sa ne controlam. Si chiar daca, prin absurd, am presupune ca sub presiunea momentului gestul lui Martinovici ar fi scuzabil, el nu poate fi, nici intr-un caz, laudabil.
De parigino80 pe 31.10.2011 la 16:15
de ce sa ascunzi lasitatea unui drogat. as suspenda toata echipa pet.nu ati vazut cum l-au aparat .sincer ias face la fel.
De alb_pur pe 31.10.2011 la 16:13
@bogdanepureanu bine că eşti tu deştept! să nu răspunzi cu violenţă la violenţă este cea mai mare TÂMPENIE din lumea asta! păi ce dracu', dacă vine unu' pe stradă şi-ţi f**e una în mutră, tu ce faci, îl iei cu vorba bună? mor când aud asemenea tâmpenii gen "întoarce şi obrazul celălalt"! vreau să fiu bine înţeles: NU SUNT ADEPTUL VIOLENŢEI, ŞI MEREU ÎNCERC SĂ EVIT CONFLICTELE, PE CÂT POSIBIL, FIE ELE VERBALE SAU CORPORALE! dar dacă cineva mă loveşte, nu mai ţin cont de faptul că-s un om paşnic, în general! SUNT OM, DUMNEZEU M-A LĂSAT CU INSTINCTE SĂ MĂ APĂR PT A SUPRAVIEŢUI, NU SĂ ÎI SPUN AGRESORULUI MEU "NU MĂ MAI LOVI, TE ROG!" !!! şi ca să fiu un pic şi la subiect, mai concret, am de spus că acel om este un nemernic, dar să nu mai aud ZIARIŞTII NOŞTRI experţi în toate că nu au văzut aşa ceva în viaţa lor! asta înseamnă ori că mint, ori că HABAR nu au fotbal! să se uite în america de sud, serbia, croaţia, bulgaria, polonia, rusia, turcia, grecia sau portugalia! acolo, incidente violente (nu neapărat că intră un fan pe teren) sunt la 90% din derby-uri! salut!!!
De parigino80 pe 31.10.2011 la 16:10
daca este adevarat ca jucatorul petrolului a ascuns acel obiect ar trebui suspendat pe 3 ani la fel si masorul sau cel care era pe banca
De leo_cosmin pe 31.10.2011 la 16:10
A, si ala a lovit cu un box, care ulterior a fost ascuns de un jucator brav de la Petrolul. Celor care sunt impotriva gestului lui Martinovic, nu va doresc decat ca cei mai apropiati voua sa pateasca ce a patit Galamaz. SI voi sa stati ca prostii, inapti si morali si sa cautati sa fiti cat mai pasnici cu agresorul. Haideti sa fim oameni si sa renuntam la orice apartenenta.
De leo_cosmin pe 31.10.2011 la 16:06
Sunt trist cand vad cati cretini, jegosi, inumani si lasi exista in tara asta. Bravo Martinovici! Respect! Felicitari Vochin pt luare de pozitie. Iar cei care sunt impotriva gestului lui Martinovici, meritati sa fiti in locul lui Galamaz, lipsiti de aparare in fata unui nenorocit si nimeni sa nu va ia apararea pt ca nu meritati. Jegosilor! Un copil din tribune nu poate invata decat ca lumea (oamenii, nu nenorociti ca voi care condamnati gestul lui Martinovivi) te va apara cand ti se face o nedreptate, dar nu voi, rahati lipsiti de guraj, imbibati cu lasitate. Poate copilul vostru, mama, sau orice persoana apropiata ati avea voi (in cazul daca aveti) era atacata, iar voi, "moralilor" nu raspundeati prin violenta. Nu meritati nici macar scuipatul ala de lehamite al drogatului ala nenorocit. Sunteti niste nulitati! Bravo Martinovici!
De gilie_rom pe 31.10.2011 la 15:59
Respect GERALDO !!! Sange rece si normalitate , curaj si respect , sportiv si om inainte de toate ... Bravo GERALDO !
De bogdanepureanu pe 31.10.2011 la 15:59
Chiar nu cred ca zece jucatori stelisti nu l-ar fi putut imobiliza, fara sa il calce in picioare pe acel individ. Nu zic, acel asa zis suporter trebuie sa plateasca pentru ce a facut cu zile bune de inchisoare. De asemenea Steaua merita sa castige meciul la masa verde, iar atat clubul Petrolu, cat si (mai ales) firma care asigura paza trebuia sa plateasca. Insa cred ca trebuie sa plateasca si Martinovici si Stanca si nu doar prin etape de suspendare, ci si penal. Daca pe strada, trei vagabonzi se iau la bataie platesc penal toti trei, nu doar cel care a lovit primul. La fel cred ca ar trebui sa se intample si aici. Mai gandeste-te! A raspunde cu violenta la violenta nu este o solutie! Si nici sa ne facem dreptate cu mana (in cazul asta si cu picioarele) noastra nu este o solutie. Nu traim intr-o jungla.
De cr7thebest pe 31.10.2011 la 15:53
Bravo Martinovici ... Trebuie pus caputan
De rosshhu pe 31.10.2011 la 15:50
Bravo martinovici? Cred ca esti dus cu pluta..singurul care trebuie felicitat e geraldo!!Are dreptate si M.Sandu cand a zis ca si voi sunteti de vina ptr incidentele de ieri. P.S.-Huidu omoara 3 oameni si nu face puscarie si saracu suporter va face minim 3 ani de puscarie,Romania tara frumoasa cu oameni de rahat!
De stelis_de_mic pe 31.10.2011 la 15:44
respect Martinovici
De pexibaniaz pe 31.10.2011 la 15:42
Bai Andrei, tu esti mai prost decat suporterul ala care a sarit in teren.
De yubytu pe 31.10.2011 la 15:40
frumos scris Domnule Vochin, stima
De alexadius pe 31.10.2011 la 15:34
Pt. "cpt.ahab": BRAVO! Atunci cind idiotul ala de la craiova i-a aruncat fularul in fata lui Niculescu nimeni nu a inteles ca pot urma pumni, cutite si alte arme... pina nu se vor aplica si la noi sanctiunile din Anglia (de ex.) pt. evenimentele cauzate de suporteri pe stadioane nu cred ca se va rezolva ceva. P.S.: suporterii aia ai lui Dinamo batuti de jandarmi la Constanta s-au mai temperat... poate asta este modul de adresare pe care il inteleg fiintele subumane care viciaza galeriile.
De alexadius pe 31.10.2011 la 15:26
Ma "axl41", tu unde ai trait in ultimii 50 de ani? Steaua e cea mai urata echipa din Romania? ar trebui sa fii eutanasiat sau macar sterilizat, sa nu propagi prostia mai departe prin urmasi. On-topic: RESPECT MARTINOVICI!
De petkovici pe 31.10.2011 la 15:22
Felicitari Vochin, bravo Martinovici Intr-o tara in care nici Politia, nici Justitia nu ne apara, avemn evoie de mai multi Martinovici, sau de mentalitatea acestui sarb. Nu e normal sa stam cu capul plecat, asteptand orice lepra inculta sa ne injoseasca sau sa ne agrese ze fizic. Si,apropos, nu-i baga in seama pe acesti anonimi care te critica. Neam de slugi care se dau viteji atunci cand semneaza "anonim".
De klaus pe 31.10.2011 la 15:08
@velez daca golanul ala avea cutit ce se intampla cu galamaz?
De axl41 pe 31.10.2011 la 15:06
Martinovici a actionat corect, dar fanii ploiesteni au transmis un mesaj pentru toata tara. Steaua este cea mai urata echipa de fotbal din Romania. Si este foarte normal sa fie asa din moment ce mass media umple TV-urile si ziarele cu articole despre ei chiar daca se afla pe locul 9 in campionat.
De taunul. pe 31.10.2011 la 15:05
Pentru @razvangoata - esti un retardat si provoci sila si scarba. Cum poti compara cazul huliganului frustrat si misel ca toti tiganii de banii coman cu cel de aseara???
De velez pe 31.10.2011 la 15:02
ce se intampla daca martinovici ii rupea mana lu ala ...?????????????? la asta nu va ganditi???? sau fata ....ma rog...
De cpt.ahab pe 31.10.2011 la 14:55
Martinovici a reactionat absolut corect. Iar cei care ii critica atitudinea sunt cel putin retardati. Intr-o societate in care lupul e paznic la oi, e normal sa ajungi sa-ti faci dreptate singur. Cat de stupid sa mai fii ca sa astepti de la un sistem corupt pana la maduva sa faca dreptate?! Pai, marii infractori isi pun reprezentanti in fruntea institutiilor ca sa ii apere de bratul legii. Ce sa astepti de la aceste institutii care mananca bani de la buget si perpetueaza infractionalitatea, ba chiar o sporesc?! Martinovici, esti un om de mare calitate! Bravo! Toata stima, Vochine!
De florin.b pe 31.10.2011 la 14:55
In primul rind felicitari dl Vochin pentru acest editorial,extrem de bine scris.Apoi felicitari lui Martinovic,se vede inca o data curajul si caracterul sirbilor,atitudine pe care noi romanii nu sintem in stare sa o avem.Ne pricepem la golanii scirboase si la ironii ieftine.E greu de inteles atitudinea unor oameni care-i acuza pe Martinovic si pe Stanca de huliganism,aseara un om,Galamaz ,era sa fie ucis de un "ultras" de ultima speta,iar Tatarusanu era sa fie mutilat si cu toate astea se mai gasesc destuicare sa spuna ca reactia jucatorilor stelisti a fost exagerata.E incredibil ca atacatorul e mereu inocent ,iar victima e mereu vinovata.E timpul ca in tribune sa se faca curatenie,e timpul ca gloata golanilor sa fie izolata.Si mai alesce timpul ca adevaratii suporteri sa reactioneze,daca le vom permite acestor derbedei sa ne transforme pe toti cei care iubim fotbalul in niste paria ai societatii,atunci fotbalul se va transforma din spectacol in tragedie.Si eu nu vreau.
De naidin pe 31.10.2011 la 14:44
cei care aseamana cazul coman de fapt nu este un caz ci un angajament la mingie ,si cazul cu derbedeul si drogatul de aseara , ori sunt si ei drogati ori iresponsabili ca si nenorocitul acela ,rusine sa va fie gunoaielor. bravo MARTINOVICI mult respect
De donk4ever777 pe 31.10.2011 la 14:21
BRAVO VOCHINE...CAND VAD CA ALTII IL FAC PE ACEL NEMERNIC NEFERICIT IMI VINE SA VOMIT
De vaduva_alin pe 31.10.2011 la 14:07
oare ce se intampla daca acel suporter il injunghia pe Galamaz? si am o intrebare pt cei care il vad pe Martinovici un huligan:DACA ERATI CU SOTIA PE STADION SI UN ASTFEL DE ANIMAL O LOVEA CU PUMNUL ,CAM CE REACTIE AVEATI?
De arthemis69 pe 31.10.2011 la 14:05
gigi trebuia sa fie tinta ,nu Galamaz.multumiri fanului ploiestean !
De bobyitica pe 31.10.2011 la 13:51
Pentru Razvan Goanta Nu intelegi nimic din viata asta Pacat
De axl41 pe 31.10.2011 la 13:49
Nu poti sa il aplauzi pe Martinovici pentru ce a facut la Ploiesti. Poate ca ar fi mai bine sa il intrebi pe suporterul ploiestean ce l-a determinat sa recurga la acest gest extrem. Si raspunsul este: mediatizarea exagerata a Stelei. Faptul ca o echipa anonima din Liga I acapareaza toata mass-media iar oamenii simpli nu mai suporta aceasta formatie. Si eu ii inteleg de ce.
De razvangoata pe 31.10.2011 la 13:48
UN ZIARIST CORUPT SI IPOCRIT!NU APLAUD GESTUL SUPORTERULUI...DIN CONTRA..!DAR, DOMNULE CUM POTI SA-TI SCHIMBI PARERERILE IN MAI PUTIN DE O SAPTAMANA??????IN DATA 24 .10.2011 LA MECIUL sTEAUA -RAPID,UN GRUP DE 3-4 RAPIDISTI AU SARIT IN APARAREA COLEGULUI DANUT COMAN....."CE GOLANI,CE NENOROCITI...ACTE DE HULIGANISM....'S.A.M.D.IERI LA MECIUL PETROLUL-sTEAUA S-AU VAZUT LOVITURI DE K1...PUMNI SI PICIOARE IN GURA APLICATE ACELUI NEFERICIT...COMENTARIILE SUNT"BRAVO MARTINOVICI"???????????????..R USINE vOCHINE,RUSINE gSP.
De bibi_tm pe 31.10.2011 la 13:46
Bravo, Martinovici! Bravo, Vochin ! Rusine: arbtru, observatori, Mitica, si nu in ultimul rand Sandu Mircea !
De bobyitica pe 31.10.2011 la 13:45
Bravo victorinox exista si suporteri adevarati si la Dinamo, Rapid si chiar la Petrolul care nu sunt de acord cu cu ce s-a intimplat aseara Mie la 35 de ani imi este teama sa mai merg la vreun meci din cauza lor, dar sa mai mergi cu un copil sau cu sotia