Tine-ma minte! Inregistrare

Toate articolele

28.02.2011 | FOTBAL CLUB

Vochin: "Pantilimon este într-un uşor regres, nu mai dă aceeaşi siguranţă echipei"

Andrei Vochin a analizat la Fotbal Club evoluţia lui Poli Timişoara din meciul cîştigat, 3-1, cu Gaz Metan Mediaş

"Capacitatea de revenire a Timişoarei a devenit un brand. Acest lucru s-a întîmplat de 10 ori din 19 partide, nu au cîştigat de fiecare dată, dar au revenit.

Timişoara cîştigă prin faptul că jucătorii de atac ai echipei: Zicu, Magera, Goga şi Axente sînt atacanţi veritabil chiar dacă unii vin din linia de mijloc a echipei.

Totuşi, echipa parcă suferă din punctul de vedere al portarilor. Pantilimon nu mai este acelaşi din tur şi parcă e într-un uşor regres", a spus Vochin la Fotbal Club, de la DigiSport.

COMENTARII (21)

De dan pe 01.03.2011 la 17:08
Pantilimon e mai slab decat incearca sa-l faca presa, intr-adevar. Dar articolul asta e inutil, fiind bazat pe o singura impresie de moment.
De widoqq pe 01.03.2011 la 16:46
Tu esti usor prost! Iar vreti sa demolati un fotbalist tanar! Il tocati pe Tanase, se pregateste Pantilimon!
De soccerfree.weebly.com pe 01.03.2011 la 15:13
Nu mi-a placut niciodata Pantilimon asta...
De submarina pe 01.03.2011 la 12:34
Personal, consider ambii portari (Pantilimon si Tatarusanu)valorosi, dar totusi, ma bazez pe profesionalismul lui Razvan, el trebuie sa faca aceasta alegere, foarte complicata in opinia mea, numirea portarului nr.1 al Nationalei, sper sa nu fie influentat de nimeni luand aceasta decizie. La portari, foarte mult conteaza varsta si experienta competitionala, deaceea sunt destul de ingrijorat pentru acest post in meciul cu Bosnia, unde, soarta meciului poate s-o decida un singur gol
De lilu pe 01.03.2011 la 12:09
Acum nu stiu daca esti rau sau prost. M-ai dezamagit
De toto2010 pe 01.03.2011 la 11:15
De gery76 pe 01.03.2011 la 03:14 Pantilimon este unul din cei mai slabi portari care a imbracat vreodata tricoul nationalei.Desi este inalt de peste doi metri este foarte vulnerabil la centrarile inalte in primul rand din cauza fricii de a iesi pe aceste centrari ,priza la balon este de asemenea foarte deficitara,iar paradoxal calitatea sa principala chiar daca este foarte inalt este agilitatea el fiind un portar de reflex. Draga gery76,Pantilimon are 24 de ani,nu stiu de unde ai dedus faptul ca ar fi cel mai slab portar al nationalei,el mai are multe de aratat,totusi pana acum a jucat bine in analiza oricarui meci al nationalei,cat despre faptul ca nu iese la centrari poate ca este putin timorat sau are incredere in fundasii centrali,iar despre priza deficitara la balon pot sa spun ca nu am vazut acest lucru la el.Domnule Vochin,d-voastra uitati ca la 0-0 cu Medias,Pantilimon a salvat intr-o faza de unu la unu cu atacantul advers si ca acela a fost momentul moral al partidei pentru Poli.
De policardu pe 01.03.2011 la 11:14
M-am saturat de aceasta campanie de promovare a lui Tatarusanu,in meciul cu Bosnia sa-l bage Lucescu pe Tatarusanu o sa ia vreo 3 goluri si se va termina campania
De ionel.poli pe 01.03.2011 la 10:19
lasa lumea sa vorbeste
De ciupi0812 pe 01.03.2011 la 10:17
fiind eu cam neutru in aceasta chestie, pot sa indraznesc sa-mi spun parerea: tatarusanu este un pic peste pantilimon si nu cred ca duelul lor merita atentii din partea vreunui ziarist, insa nu din cele la care face cineva referire. doar nu se pune problema care dintre ei va deveni premier!
De ffffis pe 01.03.2011 la 09:50
comparatia fiind facuta fata de "tur",TOLONTAN a luat in calcul si meciul cu Bistrita,cred,unde Panti a fost penibil... cel putin la un gol !!!
De tm777 pe 01.03.2011 la 09:21
N-ati inteles nimic, Vochin face lobby pentru Tatarusanu in poarta nationalei. Ce-i asa greu de inteles? Din pacate pentru Vochin, Panti n-a aparat rau deloc in meciul cu Mediasul asa ca nu si-a ales prea mine momentul sa-l denigreze...
De viviantur pe 01.03.2011 la 08:29
de unde regres?ca practic nici nu a avut ce apara!!!!!!!!!!!
De cosariu pe 01.03.2011 la 07:31
Ce s-a zic despre acest comentariu ??? In primul rand cine esti si cine te crezi sa comentezi despre pantelimon ? Iti spun eu ...esti un mitic retardat si far viitor !Doar asa poate crapapti miticilor de ciuda ca, NOI POLI va luam fata si nu numai ..... Javra de-a ciobenului ce esti !
De gery76 pe 01.03.2011 la 03:14
Pantilimon este unul din cei mai slabi portari care a imbracat vreodata tricoul nationalei.Desi este inalt de peste doi metri este foarte vulnerabil la centrarile inalte in primul rand din cauza fricii de a iesi pe aceste centrari ,priza la balon este de asemenea foarte deficitara,iar paradoxal calitatea sa principala chiar daca este foarte inalt este agilitatea el fiind un portar de reflex.
De cris_tm pe 01.03.2011 la 02:11
No coment!? "parca" sluga oierului si fostilor si actualilor G.S.P.-isti. In tur Panti a facut si bune si rele. Returul!? de unde si pana unde !? Analize (mai este mult). Panti este cel mai bun. De ciuda ,faceti ce vreti...
De liviol pe 01.03.2011 la 00:51
@ Vochin,,,deja incep sa ma indoiesc de buna ta credinta!De unde aceasta presiune gratuita pe un portar de 24 de ani care este intre cei mai constanti la echipa lui de club??? @Daniel Ray...mai lasati-ma frate cu Taborda al vostru(portar mai bezmetic si aiurit rar am vazut),,,voi chiar sunteti batuti in cap???V-a intrat stereotipul cu vinderea lui pantilimon si acum gata, omul e petarda iar Taborda e zeu!
De t_danc pe 28.02.2011 la 22:26
IN ACEST CAMPIONAT PANTI A APARAT BINE. LA GOL CHIAR NU AVEA CE SA FACA. N-A FOST GRESEALA LUI. E AIUREA SA SPUI CA N-A SCHITAT NICI UN GEST LA ACEA FAZA. CU GAZUL CHIAR A APARAT FOARTE BINE.
De poli26 pe 28.02.2011 la 19:39
cred ca dl.Vochin o ia pe aratura. Cum poti sa l analizezi pe Panti cand saracul a fost spectator , la faza cu golul ce sa faca? Magie.Dupa parerea mea Panti e cel mai bun si constant din Romania si sar potrivi perfect in locul lui Van Der Sar la MU.
De claustrofobus pe 28.02.2011 la 19:32
mai mult panti a scos si singurul sut pe poarta al celor de la medias, care a fost periculos. vad ca unii iar o dau cu taborda. pai vezi meciurile amicale cine a aparat cel mai mult si a luat cele mai multe goluri! nu cumva taborda? sa fim seriosi e bun dar panti e peste taborda, care a ramas la timisoara sa ia prima de campionat si pt. ca oricum nu-l mai lua nimeni care sa-i dea salariul mai mare decat are aici. respect pentru taborda dar nu are loc in discutie concurenta este panti contra tatarusanu de la steaua. cine il ataca pe panti nu poate sa tina decat cu steaua!
De claustrofobus pe 28.02.2011 la 19:26
in regres e creierul lui vochin. sau e platit de becali sa-l atace pe panti ca sa intre tatarusanu la nationala. pai panti cu ce-a gresit la gol? scutaru a gresit grav, a dat rau in minge in loc sa o degajeze si a mai si alunecat si i-a dat ala mingea printre picioare. panti ce sa faca era in partea ailalta de poarta. in fine oricine greseste, vezi pe arsenal ce gol a luat in finala cupei angliei in ultimul minut de joc.
De daniel_ray pe 28.02.2011 la 17:58
asta e o meteahna mare a echipei noastre: Panti ar trebui transferat, Taborda care e peste el sta pe banca. In dese rinduri ne consterneaza cu lipsa lui de reactie, pur si simplu (ultima chiar in ultimul meci) daca s-ar arunca in orice directie cu inaltimea lui ar avea sanse de a scoate mai multe mingi.