Tine-ma minte! Inregistrare

Toate articolele

20.01.2011 | TOP GAZETA

Costin Lazăr se alătură lui Rui Duarte şi Bozovici în echipa turului: "Cifrele nu mint"

Costin Lazăr a ieşit cel mai bun mijlocaş defensiv în Top Gazeta şi spune că e mîndru că e al treilea rapidist în echipa ideală a campionatului

- Costin, felicitări, ai ieşit cel mai bun mijlocaş defensiv în Top Gazeta!
- Mulţumesc, e o onoare pentru mine. Ştiu că e o anchetă ce se bazează pe cifre, deci sînt sigur că e corectă.

- Eşti al treilea rapidist care ajunge în echipa turului.
- (rîde) Da, sînt mîndru că joc la o echipă cu atîţia jucători buni. Ştiu că au mai fost Rui Duarte şi Bozovici, doi fundaşi. Cred că pe undeva e normal, Rapid are una dintre cele mai tari defensive din Liga 1. Probabil d-asta am ieşit şi eu cel mai bun mijlocaş defensiv. Un lucru e cert, indiferent de fotbaliştii care apar în acest top, meritul e al întregii echipe la care evoluează.

- Care sînt calităţile care crezi că te-au ajutat să ajungi aici?
- Cred că anticipaţia, recuperările şi pasele. Şi, aşa cum am mai spus, faptul că nu am încasat multe goluri.

"Chiar dacă lumea a spus că nu avem un atac pe măsura apărării, eu cred că vor mai apărea alţi rapidişti în Top Gazeta, aş paria pe Herea"
Costin Lazăr, căpitan Rapid

COMENTARII (19)

De maxone42 pe 22.01.2011 la 01:33
Inafara de asta, ce este atit de greu??? Acesti fotbalisti au avut cele mai bune prestatii, au fost cei mai constanti si au avut cele mai bune note , deci au fost alesi cei mai buni pe postul lor. Locul unei echipei in clasament NU ARE NICI O LEGATURA cu prestatiile individuale ale jucatorilor sau ale UNOR jucatori din respectiva echipa. Masi invatz, mai gindeste, si APOI scrie ceva care face sens, nu spune vorbe goale si neadevarate, lucru la care NIMENI nu va intrece pe voi "suporterii" (de conjunctura) stelisti.
De maxone42 pe 22.01.2011 la 01:28
Gazistule, TU trebuie sa te mai "interesezi". Andrei Vochin este stelist 100%. Ce spui tu sunt vorbe goale, el nu a spus niciodata ca este rapidist. Singurul lucru pe care il lauda Vochin la Rapid sunt suporterii UNICI si INCREDIBILI ai Rapidului, lucru pe care nu il poate nega nici cel mai infocat stelist sau dinamovist, NIMENI pe lumea asta. Altfel, Vochin este stelist ca si 90% din redactia acestui "ziar" pe nume GSP, numai ca voi stelistii atita v-ati obinsnuit sa va pupe lumea in c*&, incit acum nu mai puteti vedea si cind altii sunt laudati PE DREPTATE.
De stefan888 pe 21.01.2011 la 00:15
@gazistu, foarte bine asta il face sa fie un om inteligent , fata de ati ca samuila si alte oi ce sunt pe acolo pe la ei prin redactie , cat despre tine ,dute plange in alta parte
De gazistu pe 21.01.2011 la 00:02
@rommy1085 @stefan888 @rapid @superhero_rapidist sa fim seriosi, vochin e rapidist 103%, o si declarat la zona verde, cum ca are o feblete pt tricoul visiniu si ca ii place "farm,ecul vietii" si .....auziti cum comenteaza meciurile rapidiului asa ca nu mai vorbiti daca nu sunteti siguri pe ceva, documentativa
De shyne pe 20.01.2011 la 18:34
@alex_cainele - felicitari pt acest comentariu pertinent; nici eu nu cred ca Duarte merita sa intre in echipa turului pt ca nu stie sa centreze.
De alex_cainele pe 20.01.2011 la 17:12
Gabi Muresan s-a accidentat in meciul cu "U", am impresia ca in etapa 9, si de atunci n-a mai jucat. Nu indeplinea conditiile alea de a prinde topu(650 min jucate, alea alea). Ma asteptam sa fie Lazar in fata lui N'Doye. Ousmane pierde foarte multe baloane si in plus nu l-a ajutat echipa. Diferenta s-a facut la bonus(N'Doye n-avea cum sa ia bonus caci Dinamo n-a facut meciuri fara gol primit) si la recuperari, practic meseria unui inchizator. Bravo lui Lazar si bravo Rapidului, cea mai buna aparare din campionat. Din pacate pentru ei insa din 18 jocuri au castigat 8, sub 50% procentaj. Si in meciurile grele nu s-au descurcat(infrangere cu Dinamo, cu Poli, jocuri grele cu Steaua, slabuti in deplasari). Au totusi doar un punct peste Dinamo si Steaua. Iar la goluri, un sfert din total l-au dat intr-un meci(cu Branesti). Lazar isi merita locul. Din punctul meu de vedere si Bozovic, doar la Rui Duarte as avea de obiectat :P
De molima009 pe 20.01.2011 la 16:28
Nu conteaza indiviudalitatile, sa joace echipa toata nu doar cativa jucatori! Cel mai bun exemplu Otelul,nu le trebuie lor sa aibe multi jucatori in echipa facuta de niste ziaristi atata timp cat ei sunt o echipa si castiga impreuna. Topurile astea sunt facute asa sa aibe subiect de emisiuni televizate!
De 1_9pancu pe 20.01.2011 la 12:42
dak mai aveam si bani eram campioni:D
De burgundy pe 20.01.2011 la 11:45
daa, clar gazistu e stelist... din partea mea foarte bine, sa fie sanatos, se vede dupa nivelul lui de intelegere etc.
De ciocky pe 20.01.2011 la 10:29
Ba voi astia de la steaua si dinamo va e ciuda k are Rapid jucatori in top si voi nu. Si cei ce il contesta pe lazar sa priveasca mai bine criteriile de punctare sa vada k la 3 din 4 e in primi 3 jucatorii. adica e cel mai constant pe postul sau, k orice jucator prinde o zi mai proasta doar nu e robot sa fie programat la fel in fiecare meci.......Asa k vorba ai caini latra si oile pasc. FZR
De aly_dinamo pe 20.01.2011 la 10:12
Cel mai bun e Gabi Muresan de la Cfr...din pacate a fost accidentat.
De aga_gsp pe 20.01.2011 la 09:45
s-a vazut bunaciunea lui in meciurile cu dinamo si steaua
De lucauniversalu pe 20.01.2011 la 09:31
Pentru toti contestatarii: Ia uitati-va ce echipa are cele mai putine goluri primite din tur si dupa aia vorbiti !
De forumer pe 20.01.2011 la 06:20
Wow, echipa de pe locul 4 dupa tur are 3 din 6 jucatori pana acum in "top", iar echipele de pe primele 3 locuri au impreuna 2 jucatori. Clar rrapid e mai buna decat o selectionata a primelor 3 echipe dupa tur, CLAR! Jalnic top, probabil cel mai slab de pana acum.
De superhero_rapidist pe 20.01.2011 la 02:27
da'prost esti bai "bashinosule", ca banuiesc ca de asta iti zice gazistu, cum poti sa spui ca vochin e rapidist cand el a scris un excrement de carte despre un excrement de echipa pe nume steaua ? vorba lu rommy, ciocu mic ca la anu poate te duci la matineu la meciuri ;).
De rapid.. pe 20.01.2011 la 02:21
gazosu asta e si stelist dar ii este rusine sa recunoasca.la toate articolele legate de steaua ii pupa in partea dorsala iar cand e vorba de noi ne ataca cum poate.
De stefan888 pe 20.01.2011 la 02:08
@gazistu , mai traiti ma ? visul vostru in liga 1 sa terminat cand va dat teapa eric , fara el va asteapta b , ma asteptam de la dinamovist , stelist sa comenteze da nu de la unu , la care lea taiat eric gazul
De rommy1085 pe 20.01.2011 la 01:51
Bai gazistule...nu te mai fasssaaaaiiii p'aici ca ai inceput sa miroshi.Stai acolo linistit k in 2 ani iar cauti gazul prin B.
De gazistu pe 20.01.2011 la 01:47
la ce sa te astepti, cand vochin e crapidist;=))) normal ca rapid e cea mai buna echipa din campionat ea are cei mai buni jucatori,, doar vochin stie...