Tine-ma minte! Inregistrare

Toate articolele

16.09.2010 | FOTBAL CLUB

Adrian Iencsi: "CFR Cluj are şanse mari să meargă mai departe! Pot termina chiar pe primul loc!"

Adrian Iencsi, fostul jucător al Rapidului, crede că CFR Cluj ar putea termina chiar pe primul loc în Liga Campionilor.


"CFR Cluj are şanse mari să meargă mai departe, ar putea să termine pe primul loc. În fotbalul mare sînt multe surprize, mai ales în Champions League. Şi în trecut au fost surprize. N-am fost noi, dar au fost echipe din apropierea noastră.


Nu văd de ce n-ar reuşi CFR Cluj să treacă de această grupă. Poziţia din clasamentul Ligii I e meritată, n-au arătat un joc deosebit, dar Liga Campionilor este altceva. La CFR au apărut jucători care n-au mai jucat pînă acum, au alt entuziasm de cînd a venit Sorin Cîrţu", a spus Adrian Iencsi la Fotbal Club, la DigiSport.

COMENTARII (18)

De danubiu pe 06.10.2010 la 11:24
cfr-ul are forta sa bata pe bayern si pe basel in deplasare nui nevoie sa termine pe locul 1 dar are forta sa termine pe locul 2 LUPTA CFR CA SA INCHIZI GURA CELOR CARE TE DETESTA INCLUSIV ZIARISTILOR DE DOI LEICARE SINT VINDUTI LUI BECALI
De george_2002 pe 16.09.2010 la 20:16
eu am impresia ca era fumat omu cand a declarat asta
De mihai_s pe 16.09.2010 la 20:04
normal ca are sanse sa termine pe primul loc: sanse nule. va termina pe locul 4, cu 3 puncte (zic eu)
De teo_arad pe 16.09.2010 la 18:17
sa nu crezi ca o favorizez doar pe CFR,si pe voi si pe orice echipa romaneasca in cupele europene(in afara de aek bragadier),am urmarit cateva meciuri ale lui bayern si nu e de ne invins,am inteles si de la cativa oameni de acolo,din munchen ca nu joaca de loc bine,in fine,sa nu crezi ca nu tin cu voi,cu performantele voastre am crescut,dar nu va pot intelege de ce sunteti atat de aroganti,voi stelisti. HAI ROMANIA
De eldiablo9 pe 16.09.2010 la 18:08
Chiar si cu problemele pe care echipele Bayern si Roma le au asta nu inseamna ca sunt echipe de batut daca CFR face egal in deplasare cu ambele si acasa le bate cu 1-0 e foarte bine dar si egalurile sunt bune acasa le urez bafta CFR-istilor sa ajunga in primavara europeana in Champions League
De fargo pe 16.09.2010 la 17:51
Asa suntem noi romanii,ne aprindem imediat dupa o victorie insa uitam cu cine si in ce conditii am obtinut-o,ne vedem campioni mondiali,europeni,castigatori de cupe europene si atunci ne intrebam de ce abereaza asa Becali dupa o victorie,daca cfr termina aceasta grupa pe 3 e excelent, dar va fi f greu ptr. ca orice s-ar spune Basel sunt peste ei ca valoare,e f important meciul urmator de la Roma si apoi meciul retur de la Basel si dupa aceea se va vedea oricum,le doresc din suflet succes si cat mai multe pct...
De ko-ko pe 16.09.2010 la 17:28
rectific: Locul 1 este 100% inaccesibil.Scuze, inca sunt ragusit :)))))
De ko-ko pe 16.09.2010 la 17:27
Neaaa! Locul 2 este 100% interzis CFR-ului.Este imposibil de invins Bayern, chiar si egal mi-e greu sa cred ca putem face.In deplasare vom pierde in mod cert cu Bayern, acasa poate-poate scoatem printr-o sansa enorma un egal.Cu Roma va fi iar enorm de greu pentru ca vor incepe jocul de pe Olimpico montati.Cu Basel in deplasare iar va fi foarte greu.Parerea mea e ca doar printr-o minune divina putem termina grupa pe 2, insa locul 3 e performanta optima la care are acces CFR-ul in aceasta grupa.
De davidero pe 16.09.2010 la 17:12
teo arad ,ia-l de mana pe iencsi si uitati-va la meciuri din ucl pe play station ,numai acolo poate termina cfr pe primul loc in grupa asta...hai sa ne vedm lungul nasului ,nu trece fotbalul romanesc prin momente tocmai bune ,sa fim realisti...De problemele cfr-ului nu stii ,numai de ale altei echipe ,penibil.
De teo_arad pe 16.09.2010 la 17:06
sunt de acor,pot termina pe primul loc avand in vedere problemele lui Bayern de roma nu mai spun,cred ca toata romania trebuie sa spere ca cfr sa termine pe primul loc,sa nu facem ca stelisti care mor de ciuda ca ei mereu vor sa fie primi,ciocu mic,daca nu ar fi fost ceasusescu singura echipa din bucuresti ar fi fost Rapid,nu steaua sau dinamo
De chris_gali pe 16.09.2010 la 17:05
iar l0ati intrebat de vorba pe Iencsi cand era...BEAT !!!???...CFR sa spuna merci daca mai ia macar...1 punct !!!...Iencsi vorbeste de surprize , dar n-am vazut si eu nicio echipa fara valoare sa treaca de grupe !!!...ce ma mira insa e ...Vochin,baiat echilibrat dealtfel,ca i-a tiparit aberatia lui Iencsi cu CFR pe...primul loc !!!:)
De paiazze pe 16.09.2010 la 17:00
Din pacate, victoria de aseara va fi singura pentru ei in grupe... Imi pare rau ca nu i-au batut mai rau pe infumuratii aia de elvetieni, dar sa zica mersi ca n-au fost egalati.
De davidero pe 16.09.2010 la 17:00
Alo ,nenea Iencsi ,te droghezi ,ce ai tata ?Locul doi nici nu e bun ,vrei si locul intai ...Sa zica mersi de prind E.L.adica locul 3,ciuca batailor in campionat si vrei sa castige ucl :))
De ircfr pe 16.09.2010 la 16:53
Doamne ajuta sa termine cat mai sus in grupa. Forta CFR.
De nitoimihairomeo pe 16.09.2010 la 16:45
dupa doua egaluri cu Bayern 0-0,0-0si victorii cu ceilalti poti face chiar locul 1 in grupa.
De predastelist pe 16.09.2010 la 16:43
loooool asta chiar a fost tare cfr pe primul loc vise placute ... a pierdut cu rapid cu 2-0 shi are sanse de primul loc .. esti varza adrian iencsi ... fara suparare dar e penibil ...
De peruschi pe 16.09.2010 la 16:41
E exagerata declaratia ... Are sanse mari CFR-ul sa termine grupa pe locul 2, insa ma indoiesc ca o va putea bate pe Bayern...
De nitoimihairomeo pe 16.09.2010 la 16:39
de-aia mi-a placut mie de Iencsi ca a fost un luptator.daca nu intri in lupta nu ai ce castiga!