Tine-ma minte! Inregistrare

Toate articolele

09.09.2010 | FOTBAL CLUB

Dinu Gheorghe: "Am propus ca jucătorii împrumutaţi să n-aibă drept de joc contra echipelor de care aparţin". Ce părere ai?

Preşedintele Rapidului, Dinu Gheorghe, propune ca jucătorii împrumutaţi la echipe din campionat la alte cluburi din prima ligă să nu aibă drept de joc în confruntările directe cu formaţiile de care aparţin.

"Am propus la o Adunare Generală ca jucătorii împrumutaţi să nu mai poată evolua împotriva echipei de care aparţin, însă nu s-a mai votat nimic. E un lucru ciudat, s-au născut multe speculaţii după unele meciuri şi ar fi fost logic să le alungăm. Şi acum, cu mutările astea de jucători, pleacă 6 sau 7 dintr-o parte în alta, parcă se strică ceva la nivelul competiţiei, parcă nu e normal", a spus Dinu Gheorghe la Fotbal Club, pe Digisport.

COMENTARII (20)

De clujeanul_din_atlanta pe 09.09.2010 la 20:38
Asa sa fie! Ar fi mai corect si nici discutii inutile nu ar apara. Bravo!
De rapid_visiniu pe 09.09.2010 la 20:10
@sslr,voi vorbiti de paie...barnoiu nu-l vedeti?Comuniste au fost toate cluburile,doar jucau in RSR...dar steaua si dinamo au monopolizat totul,chiar totul!Vorbesti de manevrele lu' Copos?Care?Cand Deaconu a fost lovit de bricheta(chestie mult mai grava peste 2 saptamani in campionatul german,iar arbitrul a continuat jocul,bandajat la cap),a fost decorat de presedinte!!!Cand Bozovic a fost lovit de surub...pana la Liga s-a facut pierduta dovada:))...da mai jucam o tabla,mai luam un mart...mai ne pupam cu Jiji.Concluzia?Mi-ar fi jena sa fiu admirator de cupe si flori,indiferent de cum sunt obtinute acestea.
De sslr pe 09.09.2010 la 19:10
@rapid_visiniu vb de caracter cand ti cu lokomotiv bukarest, echipa lui gh dej? esti mandru de cofetariile si electronicele coposului? esti mandru de titlul cu nea mircea? esti mandru de manevrele rapidului - care spre deosebire de gigi - pe ascuns pana la demascarea de catre fratele vostru maro?
De vaspetre pe 09.09.2010 la 18:30
mi se pare corect ca jucatorii imprumutati sa nu joace contra echipei lor. cei imprumutati nu si cei cumparati sau veniti liberi de contract
De rapid_visiniu pe 09.09.2010 la 17:56
Fratilor(rapidistilor),nu va mai bateti capu' cu stelistii explicandu-le!Daca aveau onoare si caracter nu mai tineau cu steaua.Din moment ce tin cu steaua va bateti gura(tastatura)degeaba!
De rapid_visiniu pe 09.09.2010 la 17:53
@konsta,logica ta e jalnica!Nu poti evolua in prima divizie nationala(Liga 1) cu un lot format din 70% jucatori imprumutati.Pai daca ai 2-3 jucatori accidentati,foarte multi imprumutati,iar tie nu-ti raman decat 4-5 cumparati sau crescuti de tine...stai mai bine in Liga 2!
De miakis pe 09.09.2010 la 17:53
eu propun sa vedem ce magarii ai facut cu copos cat erai la vama.ce zici?te saluta Dinu Dragan Dumnezeu sa il ierte.
De sica2ro200 pe 09.09.2010 la 17:51
draga user "cata.raluca" Ma surprinde un lucru la tine:[exceptand limbajul caracteristic zonei Giulesti si incapacitatea de a scrie corect gramatical(ex:jegosu-le)]oare cum ai posibilitatea de a sti cu ce echipa simpatizez? tinand cont ca ai un calculator...inchide-l si du-te la scoala...pentru problemele rapidului exista vama :))
De piples pe 09.09.2010 la 17:45
mi se pare ceva normal sa se intample acest lucru intr-un campionat plin de suspiciuni cum este al nostru in care arbitrii se vand pe o friptura si jucatori se cumpara pe o sticla de vin ps: 5-1 pt cine nu isi mai aduce aminte
De costibb pe 09.09.2010 la 17:45
ce se mai ataca albatrosii astia:))),in afara de trivialitati,altceva nu stiu.in ultima vreme,numai tampenii spune si mustata asta,daca patronul tau chelios nu a avut bani sa-i cumpere pe cei de la urziceni,trebuie sa dai din gura,sa-i arati ca te-a pus in functie ca meriti:)),numai la noi se putea gandi cineva la asa tampenie,ca si cum l-ai acuza de blat pe un fotbalist inainte de meci,inainte sa vezi cum joaca.dinule,ia-te de mana cu ceilalti securisti(copos,padureanu,mirc ea sandu,mitica ti-o ridica,pardon,de la liga) si duceti-va tata in china,sau oriunde mai exista comunism,si lasa jucatorii sa joace la echipa la care sunt legitimati,indiferent de unde provin,nu vezi ca a inceput DNA-ul sa miste ceva?s-au dus vremurile alea de odinioara,din pacate numai voi ati ramas la fel
De danny_florea pe 09.09.2010 la 17:33
eu zic,asa,ca se referea la transferurile lui varga si balan.sau ca ati stins lumina francezilor cind luati bataie.sau la magazinele deschise pt. arbitri.sau la superbele partide cu cfr cluj cind exersati pozitia voastra preferata,capra.sau mai bine taceti,"imaculatilor"! P.S. "imaculat" nu e o injuratura.
De konsta pe 09.09.2010 la 17:21
Si daca echipa ramane cu 4-5 jucatori sa joace pentru ca restul nu are dreptul ca au fost imprumutati, atunci meciul se va mai juca?.Deci domnule Dinu te rog frumos fa apel la logica cei care nu accepta sunt baieti destepti,deci nu stiu cum ati ajuns unul dintre cei mai buni maenageri din campionatul romanesc??e un mare semn de intrebare pentru mine si o mare defavoare pentru Rapid daca aveti o asemenea gandire ca manager.
De screwball pe 09.09.2010 la 17:16
nu cunosc toate datele de la urziceni, dar daca nu are voie sa joace cu jucatorii de la steaua si nu are alti 11, nu se mai prezinta si steaua castiga cu 3-0?
De billydilly pe 09.09.2010 la 17:11
kilyg00...nu defapt se refera la campioana Romaniei la viciere de rezultate care cuprinde: comisii, meciuri, arbitri, cupe, campionate...Unica si inegalabila STEAUA BUCURESTI...cea mai infecta echipa din Romania...cu cel mai infect patron la nivel mondial...o stii?Brasov nu se asteapta la Rapid sai dea meciu...ca Rapid isi propune sa ia campionatul nu Brasov...
De danny_florea pe 09.09.2010 la 17:08
pai jiji le-a interzis celor mutati la urziceni sa joace contra lui,nu? sau vrei sa nu joace nici contra rapidului?!
De argus112 pe 09.09.2010 la 17:08
@kilugOO.....cred că eşti îtr-adevăr chilug,dar la minte. Jucătorii aduşi de D. V. de la Braşov au contract cu Rapidul. Vizaţi erau cei imprumutaţi,gen steluţa 2 la Urziceni.
De chris_gali pe 09.09.2010 la 16:56
mi se pare o chestie normala , etica si de bun simt !...
De sica2ro200 pe 09.09.2010 la 16:51
bine ca nu ai propus ca rapidul sa inceapa meciurile de la 1-0 pentru eivoi vama...ne lasi...mai uita-te la tv si vezi cum se iau astfel de hotarari... este decizie intre cluburi
De kilyg00 pe 09.09.2010 la 16:50
Prima parte a propunerii e ok. Sa nu mai apara suspiciuni, e bine sa fie asa. Apropo de mutarile a 6,7 jucatori de la o echipa la alta, cred ca se refera la schimbul FC Brasov - Rapid. :)
De pinteat pe 09.09.2010 la 16:49
in mod normal, intr-un campionat normal, asemenea clauze se negociaza intre cele 2 cluburi...insa la noi e liga lui mitica, asa ca poate o impunere a unei astfel de clauze nu ar strica...